Dlaczego właściwy żwirek dla kota staje się rzeczywiście ważny?

Dlaczego właściwy żwirek dla kota staje się rzeczywiście ważny?

Żwirek dla kota

Żwirek dla kota to wówczas niezbędne zaopatrzenie kuwety. Są różnorodne warianty żwirków dla kotów. Każdy z nich nadaje się również do kuwety odkrytej, jak także zakrytej. Żwirek dla kotka posiada taki mankament, iż niestety nie można do końca uniknąć jego rozsiewaniu obok kuwety plus roznoszeniu po mieszkaniu przez kotka.
zamów teraz żwirek silikonowy https://www.krakvet.pl/zwirki-silikonowe-dla-kotow-c-622.html

Jaki żwirek dla pupila?

Nietrudno jest do kuwety sypnąć po prostu zwykły piach. Wszakże na rynku są widoczne rozmaite żwirki dla kotów, dużo wygodniejsze w przeznaczeniu.
Żwirki niezbrylające ogromnie przypominają normalny piasek. Są zdrowe dla kotów, które regularnie wychodzą na zewnątrz i także ubóstwiają kopać w glebie. Takie koty muszą posiadać w kuwecie coś znajomego.

Tymczasem taki żwirek dla kotka wyjątkowo niespodziewanie zaczyna nieładnie pachnieć, ponieważ niestety nie ma szansy oddzielenia żwirku zatrutego moczem od czystego. Należy wymieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kotów zbrylający bentonitowy ma strukturę małych kamyczków. Im owe kamyczki są mocniejsze, tymże żwirek mniej rozpowszechnia się po domu.

Tymczasem owy większy i dodatkowo grubszy jest niewiele wydajny. Jeśli kot odda mocz na taki żwirek, wytwarza się bryłka, jaką można prędko usunąć z kuwety bez potrzeby zamiany wszystkiej zawartości. Takie żwirki dla kota mogą być bezzapachowe bądź aromatyczne. Wybór zapachów jest wielki, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Tradycyjne, wspaniałe żwirki dla kotów bentonitowe to wówczas: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact i Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki aromatyczne.
Żwirki dla kota silikonowe zatrzymują mocznik, a wodę odparowują. Z kuwety można usuwać odpady na bieżąco, zaś wszystek żwirek podmieniać co jakieś 3 tygodnie. Owy żwirek dla kota jest niezwykle niezawodny.

Jeżeli go użytkujemy, kuwetę powinniśmy umieszczać w przewiewnym środowisku, żeby woda z moczu łatwiej wyparowała. Niezwykle atrakcyjne żwirki silikonowe to zatem Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do zestawu mamy dodatkowo drewniany żwirek dla kotka. Jest on naturalny, biodegradowalny, można wyrzucać go do ubikacji. Taki żwirek idealnie zobojętnia aromaty i dodatkowo nie kurzy się tak, jak żwirek dla kotka bentonitowy. Jego właściwością stanowi to wówczas, że najbardziej ze wszystkich żwirków przenosi się po mieszkaniu. Na rynku występują żwirki dla kotka drewniane, które pod wpływem moczu rozpadają się. Są to zatem na przykład Pigwa czy Super Pinio. Dzięki owym żwirkom nie trzeba czyścić po każdym oddaniu moczu przez pupila.

Absorbery aromatu i także neutralizatory

W sprzedaży są dostępne profesjonalne pochłaniacze smrodu i dodatkowo neutralizatory, które można rzucać w niewielkiej wielkości do żwirku dla kota. Neutralizatory tym różnią się od absorberów, że posiadają również zalety sterylizujące.