Drapak dla kota – najważniejsze wiadomości

Drapak dla kota – najważniejsze wiadomości

Drapak dla kota – który wybrać?
Koty mają pazury, które nie pilnowane rozpoczynają przeszkadzać oraz przynosić ból. Więc którykolwiek z nich posiada rzeczywistą potrzebę drapania dzięki której ostrzy sobie szpony a przy okazji podkreśla prywatny teren. Przy łagodzeniu tej oczywistej kociej sprawy nagminnie cierpią sprzęty, które w oczach pupila doskonale nadają się do tegoż zajęcia. Posiadacze kotków nieraz nie rozumieją w jaki sposób zachować domowe meble przed niszczycielskimi szponami bliskich kotów próbują w wszelaki sposób je odzwyczajać od rysowania sprzętów czy innymi środkami dbać o własny skarb. A wyjście istnieje znacznie łatwiejsze. Wystarczy zastanowić się nad zakupem drapaka dla kota. Na rynku zoologicznym jest wiele rodzajów drapaków dla kotów. Jak zatem kupić ów przydatny?
kup drapak aby zapobiec niszczeniu mebli
Przede wszystkim należy przystosować drapak do mieszkania w jakim przebywamy. Jeśli mamy dużo przestrzeni na jakiej potrafimy umieścić kolejny przedmiot drapak dla kota w postaci stojącej będzie najskuteczniejszym wyjściem. Tego wariantu drapak dla kota jest wyjątkowo stabilny, zaś owe wysoce rozbudowane (np. piętrowe spośród różnorodnego rodzaju budkami, leżankami, pobocznymi zabawkami itp.) będą, obok wypełniania swojej pierwszej funkcji, też wspaniałym miejscem do zabaw dla twojego kotka Gdy mamy ubogie mieszkanie odpowiedniejszym wyjściem będzie drapak dla kota do zawieszenia na ścianach bądź drzwiach. Taki drapak dla kota pochłania dosyć niewiele pomieszczenia a można go umieścić np. na drzwiach, które kot nagminnie drapał w niniejszy sposób je broniąc.
Drapak dla kota musi być też dostosowany do jego rozmiaru. Kupienie niewielkiego drapaka dla wysokiego kota potrafi doprowadzić, iż kot będzie go przewracał przy każdej próbie zastosowania i tym samym się nim znudzi oraz powróci do niszczenia sprzętów. Wystarczy więc odpowiednio dobrać drapak dla kota do jego wielkości by mógł on realizować znane zamierzenie.
Następną sprawą na jaką należy zwrócić uwagę zakupując drapak dla kota jest produkt z jakiego jest wyprodukowany. Zwłaszcza przygotowany jest z sizalem więc włóknem agawy, a pewne z owych droższych zamiast sizalu mają trawę morską. Pozostałe moduły drapaków niejednokrotnie skonstruowane są z drewna lub wikliny, natomiast pola dedykowane do odpoczynku obite cienkim materiałem i dodatkowo wypełnione gąbką. W tymże wyjątku wybór uwarunkowany jest od zdolności pieniężnych nabywcy.
Przed zakupem drapaka dla kota należy przemyśleć też jaką rolę będzie robił. W przypadku jeżeli ma tylko być do drapania wówczas starczą najzwyklejsze drapaki pionowe czy leżące, natomiast jeśli ma spełniać dodatkowe role (takie jak środowisko do spania lub zabawy) rozważniej będzie dobrać ich rozbudowane wersje.
Na rynku jest mnóstwo drapaków określonych dla przeróżnych kociąt. Ich dobór nie powinien dawać za dużo kłopotów przeważnie wówczas kiedy dokładnie rozumiemy czego żądamy od nabytego drapaka. Gdy zależy nam tylko na ochronie foteli i dodatkowo nie posiadamy zbyt mnóstwo miejsca starczy przeciętny drapak pionowy lub poziomy. Jeżeli pragniemy aby drapak dla kota stanowił też miejscem do zabaw i odpoczynku oraz przy tym wyglądał profesjonalnie możemy rozglądnąć się za bogatszymi, nadzwyczaj rozbudowanymi wersjami. Niezależnie od tego jaki drapak dla kota wybierzemy należy pamiętać, iż do jakiegokolwiek spośród nich pupil wpierw musi się przyzwyczaić i dodatkowo wyszkolić do czego służy.