Obroże na kleszcze dla psów.

Obroże na kleszcze dla psów.

Urlop letni jest wspaniałą okolicznością, żeby poświęcić czas naszemu psowi. Wycieczka wraz z ulubionym psim kompanem to jedyna w swoim rodzaju okoliczność, żeby zrelaksować się, jednocześnie dając psu chwilę. W letnie miesiącetrzeba uważać na kleszczach, ponieważ wszystkie psy są na nie podatne. Rasy psów, lubiące dużo aktywności fizycznej na zewnątrz, takie jak labradory, często mają kleszcze. W jaki sposób możemy uchronić nasze zwierzaki?

Obroża dla psa na kleszcze

Najbardziej znaną receptą obrony przed kleszczami jest obroża dla psa, zawierająca preparat na kleszcze. W sklepach dostępne są różne rodzaje obroży na kleszcze. Obroże na kleszcze charakteryzują się długą skutecznością i niewielką ceną. Są dostępne dla ras psów różnych rozmiarów, dzięki czemu z łatwością dostaniemy rozmiar odpowiednią dla wielkości naszego psa.

Preparaty na kleszcze

Środki na kleszcze używane w obrożach przeciwkleszczowych mogą być naturalne albo lekami przeciwpasożytniczymi. Te drugie odznaczają się mocniejszym działaniem przeciwpasożytniczym.Dawka preparatu działającego na kleszcze jest odpowiednia do masy zwierzaka, trzeba zatem przeczytać przed nałożeniem, że znaleziona obroża przeciw kleszczom będzie odpowiednia.

Obroża Foresto

Znanym producentem obróż na kleszcze jest marka Bayer, produkująca obroże Foresto, mające w sobie imidaklopryd i flumetrynę, które są bezwonnymi środkami przeciw pasożytom. Produkowane są dwie obroże na kleszcze – dla psów poniżej 8kg oraz dla zwierząt powyżej 8kg. Obroże Foresto mają działanie zarówno przeciw kleszczom ,jak i przeciwpchelne, więc dają wszechstronną opiekę pupila. Obroża Foresto chroni skutecznie przez 8 miesięcy, a do tego działa od założenia.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze są nosicielami mnóstwa niebezpiecznych schorzeń, jak na przykład borelioza, babeszjoza oraz erlichioza. Rasy psów chętnie przebywające w zaroślach, na przykład labradory, wymagają szczególnej ochrony w formie środków na kleszcze, gdyż infekcja spowodowana złapaniem kleszcza wnosi zagrożenie utraty zdrowia naszego zwierzaka. Obróżka dla psa na kleszcze zapobiega ugryzienia zwierzaka przez kleszcza, dzięki czemu umożliwia zabezpieczenie przed poważnymi chorobami. Dla labradorów, kochające zabawy w wodzie wymagana jest dodatkowa ochrona, na przykład w formie zakropień zawierających preparat na kleszcze albo profesjonalne szampony działające przeciwpasożytniczo. Aby chronić psa w trakcie wakacyjnej wyprawy należy sprawić sobie skuteczne środki na kleszcze dla zwierzaka.

sklep zoologiczny online https://www.krakvet.pl/