rasowy pies wegetarianin

Pies wegetarianin, weganin. Czy warto zmienić dietę swojego psa?

Pies wegetarianin, weganin. Czy warto zmienić dietę swojego psa?

Co rzekniecie na psinę, który będzie zjadał zboża, cytrusy, warzywa a nie ma mięsiwa? Czy to niedopuszczalne? Wszak będzie to wykonalne, psiska też mogą być jaroszami.

Pewno pies jarosz brzmi dla wielu osób niezrozumiale. Niemniej wegetarianizm i weganizm pozyskują coraz więcej fanów. Ciężko się temu zdumiewać w momencie, kiedy okaże się, że pan jest zagorzałym przeciwnikiem spożywania mięsiwa. To chciałby, aby jego czworonożny przyjaciel też karmił się wyłącznie produktami pochodzenia roślinnego.
Nam polędwica ani schab…

Czworonogi w przeciwieństwie do kotów to zwierzaki wszystkożerne. O ile mruczki potrzebują zjadać mięcho o tyle psiaczki są w stanie bez niego się obyć. Jednak sporo lekarzy sceptycznie podchodzi do sensu przejścia na wegetarianizm to właściwie nie ma przeciwwskazań, żeby taką zmianę przeprowadzić.

Czego będą obawiać się lekarze przy takiej diecie? Zwykle tego, że pies nie będzie miał dostarczonych kompletnych składników w optymalnych proporcjach. Naturalnie takie niebezpieczeństwo istnieje, jeśli menu będziemy wymyślać sami oraz nie będziemy posiadać dobrego doświadczenia. Lecz jeśli będziemy w stanie stworzyć dietę trafnie zbilansowana można oczekiwać, że fajnie się sprawdzi oraz psu nic się nie stanie.

Żywność wege bez kłopotu będzie można nabyć w necie, wielorakie produkty tego rodzaju mają w własnym asortymencie sklepy zoologiczne w sieci. Wbrew pozorom wegetariańska karma nie jest też wyjątkowo droga – worek, który ma około 12 kg będzie można nabyć za blisko 150 złotych zatem za tyle ile kosztuje strawa znakomitej klasy w składzie tradycyjnym.

Najczęściej dawanie takiej żywności to efekt woli właściciela, co jest wymuszone jego przekonaniami. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy taki prowiant jest dla psiska ratunkiem. Niejednokrotnie będzie to związane z alergiami, czasami pupilka uczula najpierw wieprzowina, potem mięso z kogutka, wołowina czy ryby, aż w końcu dochodzi do tego, że białko zwierzęce ustawicznie wywołuje awersję. W takich sytuacjach strawa jarska nie będzie fanaberią, ale to jedyny sposób na to, żeby czworonóg był odporny.
Pies jarosz! Zagrychy bez mięska

Obojętne czy żywi się żywnością wege albo mięsną to i tak będzie można dawać czworonogowi bezmięsne przekąski.

Jarzynowe przekąski dla zwierzaków

Psina weganin z satysfakcją pochrupuje marchewkę. Tak naprawdę właśnie jej słodki smak będzie powodował, że jest to dla psiaczka pociągający składnik oraz będzie po niego skwapliwie sięgał. Także dobre będzie także dobrze przyswajalne puree z dyni, które świetnie się sprawdzi również będzie można je dostarczać psinom. W diecie zwierzaka pojawiać się może jednocześnie kisiel z siemienia lnianego, jaki dostarcza doskonałe kwasy tłuszczowe omega3. Cennym składnikiem będzie również brokuł, z którego przygotować można rozkoszną sałatkę. Dostarczać będzie między innymi błonnika, wapń, kwas foliowy, witaminy A i C a to co znacznie istotne to również będzie tam znikoma liczba kalorii. Takim cennym dodatkiem do diety bezmięsnej będą również buraki, jakie będzie można zapewniać w formie buraczanych wiórków.