Polecane zabawki dla kotka.

Polecane zabawki dla kotka.

Choć większość z nas postrzega kota, jako zwierzątko typowo domowe, musimy pamiętać , że jest to drapieżnik. To, co często rozbawieni opiekunowie uważają za zabawę, wynika z silnego instynktu łowieckiego. Z tego powodu tak istotne jest zagwarantowanie kotu właściwej rozrywki. Znudzone zwierzę może zacząć niszczyć nasze zasłony, a nawet gryźć nogi lub ręce właściciela . Jak się bawić z kotem ? Prezentujemy najlepsze zabawki dla kota.

Wędki dla kota.

Skuteczną zabawką, zapewniającą dobrą rozrywkę, jest wędka dla kota. Zazwyczaj świetnie sprawdzają się naturalne pióra zamocowane na sznurku, które udają ruch potencjalnej ofiary. Niektóre koty preferują puszyste boa, wielobarwne wstążeczki lub foliowe pompony. można też wybrać maskotkę na wędce , jeżeli nasz kot znajduje radość w takiej formie zabawy . Wszystko jest uzależnione od gustu naszego małego drapieżnika.

Zabawki z kocimiętką

Jeżeli nasz kot potrzebuje zachęty do zabawy , możemy kupić zabawkę z kocimiętką. Na rynku są dostępne różne modele tego rodzaju zabawek: poduszeczki, myszki, piłeczki, maskotki lub specjalne pluszaki do gryzienia. Możemy też wybrać spray z kocimiętką lub susz, który rozsypiemy na podłodze lub spryskamy nim wybrane miejsca.

Laser dla kota

Ekstremalnie skuteczną zabawką, uwielbianą przez wszystkie czworonogi, jest laser dla kota. Nie ma takiego kota , który by pozostał wobec niego obojętny. Szalona pogoń za świecącym punktem świetnie wybawi nasze zwierzę, a nam dostarczy dużo śmiechu . Dodajmy na marginesie, że użycie lasera nie wymaga od nas większego zaangażowania, a efekt jest powalający .

Piłka dla kota

Niektóre zwierzaki wolą zabawy z piłeczką. Toczenie po podłodze jest dla nich świetną rozrywką. Można więc kupić kotu szeleszczącą wykonaną z folii piłeczkę, miękkie pompony, piłeczki z lekkiej gąbki , kauczuki lub piłeczkę , która ma w środku dzwoneczek. Ważny jest zarówno dźwięk , jaki taka piłeczka wydaje tocząc się po podłodze, jak i materiał, który sprawia, że taka zabawka bądź lepiej się toczy, bądź sprawdza się przy podrzucaniu .

Kule na przysmaki

To najlepszy sposób, aby zmusić leniwego zwierzaka do ruchu . Specjalne kulki, w których zamykamy przysmaki apetycznie pachną, więc kot stara się dostać się do ulubionych kąsków, przy okazji tocząc po podłodze zabawkę. Co istotne, kot od razu dostaje nagrodę, co oznacza, że polowanie zakończyło się sukcesem.

kuweta dla kota