pies dieta dla psa

Pożywienie dla psów rasowych – dobór suchej karmy dla psa

Pożywienie dla psów rasowych – dobór suchej karmy dla psa

Dobór odpowiedniej dobrej marki suchej karmy, nie jest wcale takie nieskomplikowane, jak by się mogło wydawać. Jeżeli kiedykolwiek zwróciliśmy uwagę na tabelkę elementów, na pewno już spostrzegliśmy brak wyjątkowo znaczącej informacji, którą jest wielkość każdego ze składników, jakie znajdują się w karmie. Jest to istotna informacja. Większość karm suchego typu jest sporządzana na bazie zboża oraz innych roślin. Jednak tak koty jak również psy są mięsożercami, więc winnym być karmione jedzeniem, gdzie kluczowym czynnikiem zdecydowanie jest mięso. Kupując karmę powinniśmy poszukiwać przede wszystkim mięsa. Koty są mięsożercami, więc ich dieta musi bezwarunkowo opierać się na mięsie. Koty nie mają konieczności jedzenia cukrów.

W karmach dla zwierząt natomiast możemy odnaleźć zboża, gdyż są one tańsze od produktów mięsnych i utrzymują zmielone części razem, i zupełnie nie dlatego, iż są zdrowym pożywieniem dla gatunku stworzeń mięsożernych. Mięcho i tłuszcze powinny być wyłącznie identyfikowalne przez dany gatunek. Jeśli nie jest on jednak określony, jakość mięsa jednocześnie nie może być opisana poprawnie. Należy zatem unikać produktów, w których odnaleźć możemy niezidentyfikowane mięso, drób bądź też inne ,, zwierzęta,,. Należy za wszelką cenę unikać produktów, które zawierają w sobie wiele mączki roślinnej, gdyż są to pokarmowe wypełniacze. Jeśli żywność już ma w sobie zawierać zboża, to bezapelacyjnie musimy zadbać o to, by były to pełne ziarna. Wszystkie cytrusy i warzywa zwiększają jakość, w szczególności jeśli zamieniają one ziarna w karmie.

Pierwiastki mineralne są też niezwykle potrzebne, jednak potrzeba mieć zawsze na baczności to, że jedzenie musi zawierać bardzo dużą dawkę mięsa, którego minerały nigdy nie są w stanie zastąpić. Z całkowitą stanowczością powinniśmy unikać żywności w których odnaleźć, można wyroby niewiadomego źródła, które nie mają bliżej określonych nazw jak na przykład ,,zwierzęta ,,lub ,, drób,,. Żywności, które posiadają sztuczne pigmenty i substancje słodzące bądź też konserwanty. Szczególnie te w szczególności , które brane są za rakotwórcze albo mają zakaz używania w ludzkim pożywieniu, bądź w karmie dla czworonogów, jak BHT, Ethoxyquin a także BHA, Galusan propylu. Pewne składniki jak produkty rybne, mogą kryć w sobie chemiczne konserwanty, które nie koniecznie muszą znaleźć się w tabelce, jeżeli nie są podane przez wytwórcę, nie jest wymuszany przymus umieszczanie ich na liście.

Dlatego powinniśmy, szukać zapewnienia, jakie umieszcza producent o tym że używa tylko ryb oceanicznych, które nie posiadają chemicznych konserwantów. Należy także zwrócić uwagę na to czy mięcho oraz tłuszcze są niewiadomego pochodzenia, bowiem może to być wszystko i z zupełną stanowczością będzie wówczas stanowiło bardzo słabą jakość. Większość z wytwórców nie wprowadza na swoich pudełkach istotnych proporcji określonych składników, mianowicie które trafiają w skład żywności, więc przeprowadzenie właściwej analizy będzie wówczas polegało na własnej wiedzy. Jeśli chodzi natomiast o gotową żywność, rozsądnie będzie z naszej strony być wyjątkowo ostrożnym, niż wierzyć informacjom w tv czy necie.