Rodzaje kuwet

Rodzaje kuwet

wymieniamy cztery rodzaje kuwet. Jest to:

– zakryte (występuje też z daszkiem pełnym lub półotwartym),
– otwarte,
– samoczyszczące,
– z podwójnym dnami.
Te kocie toalety różnią się tym, gdyż dla przykładu kuwety z zadaszeniem, ograniczone jest wyrzucanie się się żwirku, a przez zastosowane w niej specjalnego filtru nie rozprzestrzenia się nieprzyjemny zapach. Istnieją one one są dla kociaków, które lubią przekopywać, aczkolwiek uważaj – nie wszystkie koty są w stanie godzić się na nie, choć większość akceptuje, aczkolwiek są wyjątki, jakie za nic nie zniosą tego.
Jednak w przypadku kuwety otwartej (klasycznej), która jest najczęściej wykonana z materiału sztucznego, jest ta zarezerwowana dla wszystkich kotów. Należałoby zapamiętać o dobrze dobranym wymiarze. Wybrane z nich są uzbrojone w zakończenie, by bezproblemowo podtrzymać ład.

Kuweta samoczyszcząca, celujący wybór dla osoby, która dosłownie czują niechęć, aby wykonywać tej czynności. Jest to dodatek, który jest wyposażony w czujnik ruchu. Po czasie, który został przez nas opracowany, bądź po tymczasowości, kuweta automatycznie uruchamia mechanizm, który zmiata zanieczyszczenia do pojemnika, lub do kanału. W konstrukcji bardzo wyróżnia się od innych kocich toalet.

Kocia toaleta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest sitkiem z otworami (wielkość zależna jest od zestawu). Przez tą część płynna nieczystość spada na dół. Ten właśnie typ kuwety jest dostępny w dwóch podgatunkach – w których można wysypać żwirek oraz w jakich nie można. Jest to najlepsza kategoria dla takich osób, które bez przerwy sprzątają kuwetę.

Rozmiary kuwet
Wymieniamy trzy wymiary kuwet, aczkolwiek są to rozmiary dla kotów które:

– ukończyły już dwunasty tydzień życia,
– nie nie skończyły jeszcze 84 dnia tygodnia życia,
– są już dorosłe.
Kuweta dla malutkich kociąt nie powinna być za wysoka, jako może pociągać za sobą uciążliwość przy wejściu. o ile kotek już skończy 84 dzień życia życia, można zakupić nową i większą kuwetę, stąd to właśnie, ażeby wysypać odpowiednią ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Gdy kot uwielbia rozkopywać i zagrzebywać zanieczyszczenia w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany gatunek zakryty, aczkolwiek zostało na górze napisane – powinno się uważać, aczkolwiek poszczególne kotki nie akceptują takowych kuwet, większość akceptuje, ale trafiają się wyjątki.
Jeśli nie podoba Ci się to, że kuweta jest dostrzegalna w Twoim apartamencie, to wolno Ci zdecydować się na kupno mebla, w którym można wstawić w środek kocią toaletę, gdy nadejdzie taki przypadek, że ograniczy Cię malutka przestrzeń, to możesz się zdecydować na kocią toaletę narożną, jaką można położyć w kącie. Dostępne są w ofercie kuwety narożne z daszkiem, jak i również bez zadaszenia.
Warto również pozyskać wyposażenie, które uproszczą {sprzątanie|oczyszczanie brudów zarówno jak i użycie, blokują roznoszenie żwirku poza kocią toaletę i wyrównują bardzo nieprzyjemne zapachy.

https://www.krakvet.pl/firm-chy-1511782221-FURminator.html furminator