W jaki sposób dostosować psa do człowieka?

W jaki sposób dostosować psa do człowieka?

To, iż czworonóg jest najmilszym towarzyszem człowieka nie podlega żadnej pogawędce. Tenże futrzasty towarzysz, jest lojalny człowiekowi bez względu na jego wielkość portfela oraz warunki, w których mieszka. Dla niego liczy się wyłącznie delikatne spojrzenie oraz dotyk serdecznej pomocnej dłoni.


Kiedy psiak dorasta…


Ludzie, którzy rozpatrują zakup czy adopcję dużego psa, bardzo często chociażby nie pomyślą nad doborem tej odpowiedniej rasy, która będzie pasowała ich potrzebom oraz trybowi życia. Stan psiaczka oraz jego urzekający pyszczek wystarczają, aby futrzasty czworonóg pojawił się w ich domu.Tymczasem słodki pies bardzo łatwo dojrzewa i właściciel nawet nie spostrzeże, kiedy przemienia się w dużego psiaka, którego stan niestety nie zawsze odpowiada życzeniom właściciela. Dzieje się tak, gdy czworonóg zostaje wzięty jako szczeniak, i pochodzenie jego rodziców niestety nie zostało poznane. Dlatego,jeśli nie jesteśmy w stanie przepowiedzieć, jak wielki pies wyrośnie z uroczego szczeniaka, nie decydujmy się na jego przygarnięcie, niezależnie od jego ślicznych oczek i także oryginalnego pyszczka.


Aktywny psiak oraz leniwy człowiek


Określając się na posiadanie psiaka, trzeba dobrze zapoznać się z jego rasą, ażeby razem z nim stanowić jednolity oraz harmonijny związek. Psiaki wymagające dużo ruchu i także spacerów,nie będą czuły się zadowolone, zamknięte w czterech ścianach przez większą część dnia. Decydując się na psy myśliwskie, jak wyżły, spaniele, jamniki, lub psy gończe, trzeba mieć świadomość, iż to niesłychanie aktywne zwierzaki, które wymagają wyczerpujących spacerów i także niezliczonych atrakcji ruchowych. Inaczej znużone będą niszczyły sąsiedztwo, w jakim przebywają, doprowadzając swoich właścicieli do szewskiej pasji. Stąd sympatycy relaksu na kanapie, przed telewizorem lub z książką w ręku powinni zapomnieć o takich rasach.


Pies ochronny czy do towarzystwa?


Każdy kolejny właściciel psiego czworonoga, powinien odpowiednio sformułować swoje oczekiwania w stosunku do nowego pieseczka. Jeżeli poszukuje przyjaciela, którego będzie mógł wszędzie ze sobą brać, znakomicie sprawdzą się tutaj psy małe, które spokojnie pomieszczą się w każdym samochodzie czy koszyku rowerowym. Yorki, maltańczyki plus sznaucery miniaturowe oraz buldożki francuskie doskonale nadają się na towarzyszy życia,które ze względu na nieduże rozmiary mogą przebywać ze swoim panem podczas jego urlopów oraz wczasów.

Jednak niewielkie pieski mimo własnego wspaniałego wyglądu, nie zapewnią człowiekowi takiego bezpieczeństwa, jak psy obronne. Doberman, owczarek niemiecki, owczarek kaukaski lub dog niemiecki, z pewnością wywołają niepewność i obawy przed obcymi, skutecznie ich zniechęcając. Jeśli w domu występują małe dzieci, których zachowanie często bywa nieobliczalne, rozważniej będzie nie decydować się na psa obronnego, ponieważ błędnie prowadzony może prawdopodobnie wyrządzić krzywdę najbliższym, ze względu na swoją wielkość oraz wagę.

Piesek zaczepny wyłącznie dla kompetentnych właścicieli

Pies agresywny to stworzenie, które domaga się od właściciela posiadania stosownych dokumentów, przystających na jego posiadanie. Pieski ras agresywnych, jak: amerykański pit bull terrier, pies z Majorki, buldog amerykański, dog argentyński, dog kanaryjski, rottweiler, tosa inu, akbash dog, anatolian karabash i także moskiewski stróżujący wymagają właściwej tresury już okresie szczenięcym oraz pewnego prowadzenia psa, co ma zapobiegać powstawaniu zachowań agresywnych w przyszłości.

Przed wyborem psiego przyjaciela, należy niezwykle dokładnie zapoznać się ich odmianami, by właściwie wybrać tę właściwą, zgodną z potrzebami, wymaganiami i także trybem życia człowieka, ponieważ jedynie wtedy relacja z czworonogiem będzie skutkowała przywiązaniem oraz wspólną miłością.

karma dla psa hurtownia