W których sklepach zoologicznych zamawiać zabawki dla kotka?

W których sklepach zoologicznych zamawiać zabawki dla kotka?

Drapak dla kota – dlaczego jest niezbędny?

Zapewne każdy chociaż raz zauważył kotka który wyłożonymi łapami rysuje pewien przedmiot. W mieszkaniu wielokrotnie ofiarą pada sofa, fotel, drewniany sprzęt, a chociażby dywan. Reagujemy wówczas często, że kot „ostrzy szpony”.

Drapanie jest jedną z codziennych czynności, którą musi wykonywać każdy normalny kotek I nie chodzi tu wyjątkowo o zaostrzenie pazurów, gdyż szpony każdy pupil ma bardzo ostre. Poduszeczki na łapach produkują zapach, którym kotek oznacza znane terytorium. Zostawia także ślady pazurów na przedmiotach, jednocześnie w charakterze poinformowania, iż to jego obszar. Jeśli kotek w ogóle nie zajmuje się drapaniem, jest więc to dla nas sygnał, iż coś go nęka Drapak dla kota położony w domu pozwoli uchronić przed zniszczeniem nasze meble.
najlepsze zabawki dla kota kupisz na https://www.krakvet.pl/zabawki-dla-kotow-c-96.html

Drapaki dla kota gwarantują naszym kotom komfort, są nadzwyczaj pożądane szczególnie kotom żyjącym ciągle w mieszkaniu.

Drapak dla kota przydaje się ponadto do gimnastyki. Kotek rozciąga mięśnie, natomiast na wysoce poszerzonych drapakach ma okazję do bardziej trudnych zabaw. Prawidłowo jest jak najszybciej przyzwyczaić kociaka do drapaka, ażeby ocalić przed podrapaniem stołki czy kanapę.

Gdzie położyć drapak dla kota?

Zwykle koty rysują przedmioty w miejscu, gdzie regularnie przebywają gospodarze, stąd ofiarą może ulec kanapa w salonie. Koty kochają również zaznaczać swoje otoczenie koło drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się spotkać dowolne obce stworzenie, na przykład nowego kota.

Najlepiej jest postawić drapak dla kota tam, gdzie spotykaliśmy naszego kota drapiącego. Drapaki dla kotów, chociażby najlepsze, położone w niewłaściwym miejscu będą stały puste.
Który drapak dla kotów kupić?
W sprzedaży są dostępne różnorodne rodzaje drapaków dla kotów.

Drapak może mieć formę dywanika z sizalu, który jest wytrwały na uszkodzenia a może służyć kotom jak przyjemne miejsce do drzemki. Jest to wówczas najtańsza opcja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Atrakcyjne są też drapaki dla kotów w postaci drewnianego pala, ustawionego na płytce pionowo czy pochyło, otulonego dzianiną. Takie drapaki można nabyć w cenach od stu złotych do choćby kilku tysięcy złotych, jeśli są bardziej rozszerzone, luksusowe, wyposażone w siedziska, budy, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może tkwić na posadzce albo być przymocowany do ściany, a chociażby do sufitu.

Drapak winien być dostosowany do wielkości kota. Zazwyczaj drapaki dla kotów są w kilku różnych rozmiarach. W sprzedaży są zarówno dostępne drapaki dla kotów także dla hodowli, a ponadto drapaki wodoodporne, przeznaczone do stawiania na zewnątrz, do wolier czy na balkony.

Na rynku typy drapaków dla kotów jest bardzo obszerna, mają one najprzeróżniejsze wymiary, posiadają różne funkcje oraz dodatki. Szukając drapak dla kota, kierujmy się po prostu własnym gustem tudzież upodobaniami kotów. Jeżeli pupil kocha dużo spać, zróbmy mu drapak – dywanik lub fotel, jeśli jest żywy oraz uwielbia skakać, pewnie ucieszy się z drapaka z huśtawką zawieszonego na suficie