owczarek niemiecki wytresowany

Wyposażenie do tresury psa. Co należy zakupić?

Wyposażenie do tresury psa. Co należy zakupić?

Mały oraz rozbrykany a także pełen sił pieseczek, nie potrafi długo skupić się na konkretnej czynności. Na tresurę psiny warto wybrać idealny termin i sprzyjające okoliczności. Tresurę należy rozpocząć od zakupu dobrej smyczy dla naszego pieska. Rozciągłość smyczy zależna jest od wielkości psiny, ale także naszego wzrostu, tak aby dawała możliwość ruchów psinie oraz właścicielowi.

Na początku należałoby kupić się smycz automatyczną, jaka ma pozwolić na natychmiastowe zareagowanie na niepożądany ruch naszego czworonoga. Potem należy kupić obroże, jeśli posiadamy ogromnego pieska to powinniśmy kupić obrożę łańcuszkową, która umożliwi nam pełniejszą kontrolę nad pieskiem. Musimy pamiętać, że obroża musi być dobrana do wielkości i zachowania psiny. Jeśli już zakupiliśmy niezbędne rzeczy, możemy już przystąpić do trenowania umiejętności chodzenia przy nodze pana. Powinniśmy zawsze pamiętać, aby na początku uczyć naszego psa chodzenia przy nas. Z czasem wypuszczanie psa na spacerze lecz o kilka kroków przed nami stanowi to drugi krok tresury. Istotne jest by psinie wydawać jasne i bezpośrednie polecenia, najlepiej wypowiadane zawsze tym samym tonem.

Dodatkowo, każdy przejaw posłuszeństwa należy nagradzać miłym smakołykiem. Nie zawsze pierwsza nauka chodzenia na smyczy musi zakończyć się sukcesem. Na początku, ciężko może być nam nakłonić psa do zwrócenia uwagi czy też wyegzekwowania wyższej uwagi na konkretne polecenia. Jeżeli na spacerze pies zbyt ciągnie i usiłuje wybiegać już na kilka kroków przed posiadacza, należy go odciągnąć trochę do tyłu, polecając tym samym, iż oczekujemy tempa równego naszemu. Jeżeli natomiast nasz pies chodzi zbyt powoli, musimy lekko go podciągnąć do przodu albo zachęćmy krótkim ale wspólnym biegnięciem. Jeśli jednak uda się psinie sprostać naszym oczekiwaniom i poprawnie wykonać zadania, zdecydowanie nagrodźmy go miłym przysmakiem.

Wyszkolenie naszego psiny chodzenia na smyczy nie jedynie podczas pierwszych spacerów, lecz także nauka podstawowych instrukcji nie musi być ciężkie. Potrzeba wyłącznie cierpliwości, a przede wszystkim regularności. Wtedy dopiero zaplanowany wynik domowej tresury jest prostszy do uzyskania.